Welin, Hal Duncan

Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 6 października 2006
ISBN: 83-7480-032-1
Oprawa: twarda
Format: 135x205 mm
Liczba stron: 432
Cena: 35,00 zł
Seria: Uczta wyobraźni
Tom cyklu: 1
Tłumaczenie: Anna Reszka


Opis:

Kontrowersyjna powieść o braku tolerancji (zwłaszcza wobec mniejszości seksualnych), okrucieństwie wojny i bezwzględności współczesnych polityków. Cały wszechświat jest zaledwie... pyłkiem kurzu, plamą atramentu na powierzchni Welinu. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość połączą się ze sobą i innymi światami oraz mitami. I Welin zapłonie. Księga wszystkich godzin, czyli tytułowy Welin to mityczny manuskrypt, na którym Bóg zapisał kopię stworzonego przez siebie świata. Reynard Guy Carter podążając w ślad za rodzinną legendą znajduje Księgę Wszystkich Godzin. Księga jest zarówno bramą do innych rzeczywistości jak i przewodnikiem w starożytnym języku, którym wypisywano tajemnice na skórze i w duszach ludzkich. Od tej chwili, Carter podąża przez pustynny, wyludniony świat Welinu, gdzie upadli aniołowie i demony toczą bitwę o panowanie nad porządkiem wszechświata. Pierwszy tom epickiej dwutomowej opowieści o wojnie jaką toczy dobro ze złem o moc panowania nad światem ujawnia historię starożytnej, potężnej cywilizacji Kur, tropiąc jej ślady poprzez egipskie i babilońskie mity. Wspaniała, zagadkowa i wstrząsająca opowieść, godna Jamesa Joyce'a.

Welin, błyskotliwy debiut szkockiego pisarza Hala Duncana, zyskał ogromny rozgłos w Stanach i Wielkiej Brytanii, i został uznany za najważniejszą książkę ostatniego dziesięciolecia. Przez krytyków Welin porównywany jest do Finnegans Wake Jamesa Joyce'a, co znalazło odzwierciedlenie w nominacjach do wielu prestiżowych nagród, min. World Fantasy Award i Locus.

Recenzje:

„Welin” jest debiutem powieściowym szkockiego pisarza-fantasty, Hala Duncana, który bez żenady przyznaje się do czerpania z twórczości Jamesa Joyce'a, starożytnych mitologii i Marcela Prousta. Niestety szum, jaki w ten sposób czyni wokół „Welinu” nie całkiem zgadza się z faktyczną jakością tekstu.

Autor: Bleys

Wydawnictwo Mag rozpoczęło w czerwcu nową serię wydawniczą zatytułowaną „Uczta wyobraźni”. Mają się w niej ukazywać książki ambitne, wyznaczające nowe trendy w fantastyce. Wydawca nie ukrywa, że po tej serii raczej nie spodziewa się korzyści finansowych, chce po prostu pokazać ciekawe pozycje ze światowej fantastyki, a pewnie zaspokoić też oczekiwania skromnej liczby bardziej wymagających czytelników.

Autor: Shadowmage

Wydawnictwo MAG ze swoją sztandarową serią Uczta Wyobraźni jakoś nie ma do mnie szczególnego szczęścia. Dotychczas w tej serii zostały wydane dwie powieści. Obydwie przeze mnie zakupione i nawet przeczytane, i obydwie - wobec tego, co o nich pisano - stanowiły dla mnie niejakie rozczarowanie.
"Welin" - debiut pisarski Hala Duncana miał być fascynującym odkryciem przekraczającym ramy dotychczas znanej nam literatury fantastycznej.

Autor: Stella