Nakręcana dziewczyna. Pompa numer sześć, Paolo Bacigalupi

Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: The Windup Girl. Pump Six and Other Stories
Data wydania: 12 stycznia 2011
Oprawa: twarda
Format: 135×205mm
Rok wydania oryginału: 2008/2009
Cena: 55 zł
Opis:

To najbardziej oczekiwana powieść fantastyczna roku. Bacigalupi czerpie pomysły ze swoich wielokrotnie nagradzanych opowiadań i je rozwija, badając je głębiej i dokładniej niż dotąd. Wyniki są imponujące. Już nigdy nie da się patrzeć na przyszłość tak samo, jak przedtem.
C. C. Finlay, autor serii “Traitor to the Crown”

„Nie cierpię go. Pojawia się znikąd, pisze jak szalony anioł, zgarnia nagrody i wytrąca nas, starych wyjadaczy, z równowagi opowieściami o czymś, co jeszcze nie przyszło nam do głowy. (Na przykład ten głupi biopies!). A do tego jest młody i przystojny. Dobrze, że chociaż nazwisko ma nie do wymówienia.”
Terry Bisson, autor “Numbers Don’t Lie” i “Greetings”

Paolo Bacigalupi to najlepszy autor opowiadań, jaki pojawił się w ciągu ostatniego dziesięciolecia. To Ted Chiang nowego milenium. W niezapomniany sposób potrafi połączyć piękny styl, wstrząsające obrazowanie i szokujące pomysły.
Robert J. Sawyer, laureat Hugo za powieść „Hominidzi”

Te opowiadania, drapieżne, inteligentne i precyzyjnie odmalowane, zaliczają się do moich ulubionych „okrutnych historii” i dydaktycznych przypowieści XXI wieku. Paolo Bacigalupi ewidentnie jest piątym jeźdźcem Apokalipsy, no wiecie, tym, co w wolnym czasie pisuje fantastykę.
Kelly Link, autorka „Magii dla początkujących”

Recenzje:

Ponure wizje, jakimi pisarz raczy czytelników, wynikają z badań i spostrzeżeń, analizy otaczającego nas świata oraz zauważonych przez niego trendów. Faktycznie, jest coś w tym, co ukazuje nam Bacigalupi: problemy z żywnością, walka o rynek spożywczy już nie na poziomie dystrybucji, ale wcześniej, na etapie produkcji dóbr, ponieważ to może być największym problemem za kilka dekad.

Autor: Piotr Młynek