Nova Swing, M. John Harrison

Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: Nova Swing
Data wydania: 11 marca 2011
Oprawa: twarda
Format: 135×205mm
Stron: 240
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cen: 37 złOpis:

Wielkie turystyczne statki wędrują od gwiazdy do gwiazdy. Wszystko jest osiągalne. Można kupić sobie nowe ciało. Albo nową osobowość. Każdy może stać się, kim tylko zechce – wszędzie poza zakazaną strefą w Saudade, gdzie przed pokoleniem fragmenty Traktu Kefahuchiego zaczęły spadać na ziemię. I wybór nie jest już możliwy.

Traktu Kefahuchiego zaczęły spadać na ziemię. I wybór nie jest już możliwy.

Nieprzewidywalność strefy przyciąga poszukiwaczy przygód. Prowadzony przez nich handel niewytłumaczalnymi organizmami, destabilizującymi techologiami oraz biologicznymi artefaktami, jakie można tam odnaleźć, prowadzi do gwałtownego konfliktu z policją z Saudade. Tymczasem bogaci turyści podejmują ryzykowne pograniczne eskapady, prowadzeni przez niezasługującego na zaufanie Vica Serotonina, skorumpowanego przewodnika dusz; a ze strefy wydostała się choroba zupełnie nowego rodzaju.

Recenzje:

Paradoksalnie, postacie drugoplanowe mają w sobie więcej życia niż główny protegowany – posiadają przeszłość, cele, motywację, „coś” robią. Vic natomiast snuje się po kartach książki, dzieląc czas pomiędzy picie w barach a (często wymuszone) interakcje z innymi. Jednakowoż to właśnie Serotonin jest czynnikiem napędzającym wydarzenia, zmuszającym innych do reakcji.

Autor: Tomasz „Tixon” Lisaj